top
logo


Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta
PDF Drukuj

 

Mistrzowie na wyciągniecie ręki – MultiSportowcy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej na LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej!

 

W niedzielę, 13 września ponad 18 tys. widzów było świadkami jak Paweł Fajdek rzuca młotem na odległość 81.99, a paraolimpijczyk Bartosz Tyszkowski ustanawia rekord świata w rzucie dyskiem. Wśród kibiców było 300 uczestników programu MultiSport, dla których udział w tym wielkim lekkoatletycznym święcie był ogromnym przeżyciem!

Bilety na Memoriał były nagrodą dla zwycięzców Konkursu Fotograficznego „Jesteśmy lekkoatletami”– 14 prac zostało wyróżnionych przez jury złożone z przedstawicieli Instytutu Sportu oraz Fundacji Kamili Skolimowskiej, a jedną wskazali internauci. Wśród tej szczęśliwej 14 znalazła się i nasza szkoła podstawowa w Dąbrowie Białostockiej.

 

Słów kilka o Memoriale...

 

Memoriał poświęcony jest pamięci Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem (Sydney 2000) i odbył się już po raz szósty. Tegoroczna edycja odbyła się na PGE Narodowym. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 14. Przez blisko trzy godziny kibice oglądali zmagania lekkoatletów na najwyższym światowym poziomie (startowało w sumie 14 medalistów z Pekinu). Wszyscy nasi złoci medaliści z Pekinu - Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek oraz Piotr Małachowski pokazali się z dobrej strony wygrywając swoje konkursy. Wisienką na torcie był bieg na 100 metrów, w którym Asafa Powell uzyskał czas 10.01.

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Projekt Mały Mistrz

*****
 

Organizacja wyjazdu dzieci 

***** 

 

*****

*****

*****

*****

*****


bottom