top
logo


Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta
PDF Drukuj

 

„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!”

 

Pasowanie na ucznia to podniosła chwila w życiu każdego dziecka rozpoczynającego edukację szkolną. Pomaga ona zrozumieć dziecku, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem.

W dniu 6 października 2016 roku w ZSS Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Dyrektor szkoły Jerzy Białomyzy powitał wszystkich zebranych, a więc uczniów klas 0-III,  nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów. Życzył im sukcesów w nauce, wspaniałych chwil przeżytych w szkole, dobrych kolegów i koleżanek oraz serdecznych nauczycieli.

W dalszej części odbyło się pasowanie uczniów, którego dokonali pan dyrektor Jerzy Białomyzy oraz pani dyrektor Bożena Krahel. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów uczniowie złożyli ślubowanie, podczas którego przyrzekali;

„- Będziemy starali się dobrze uczyć,

- Uczciwie i rzetelnie pracować,

- Być dobrymi i zgodnymi kolegami i dobrymi dziećmi w rodzinie,

- Szanować nasza panią, nauczycieli, starszych i rodziców,

- Chcemy wyrosnąć na dobrych ludzi godnych naszej Ojczyzny.”

 

Po akcie ślubowania pierwszoklasiści  zostali oficjalnie przyjęci do społeczności naszej szkoły. Kolejnym etapem było poświęcenie tornistrów przez księży Mariusza Kozłowskiego i Adama Turlińskiego.

Przedstawiciele klas pierwszych podziękowali za przyjęcie ich w poczet uczniów szkoły, a klasy trzecie powitały nowych kolegów i nowe koleżanki w przygotowanej części artystycznej. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali od dyrekcji drobne upominki w postaci książeczki i długopisu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i w osiąganiu kolejnych szczebli edukacji, w nawiązywaniu przyjaźni. 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Projekt Mały Mistrz

*****
 

Organizacja wyjazdu dzieci 

***** 

 

*****

*****

*****

*****

*****


bottom