top
logo


Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta
PDF Drukuj

 

 

Dnia 08.12.2017 roku na hali Liceum Ogólnokształcącego  w Dąbrowie Białostockiej  odbył się Mikołajkowy  Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury  . W turnieju uczestniczyło osiem szkół z naszej gminy.

Klasa V w składzie: Abramczyk Szymon, Zinówko Kacper, Marcinkiewicz Hubert, Zawadzki Dawid, Hońko Łukasz, Marcinkiewicz Hubert, Sutuła Szymon i Stankiewicz Dawid zajęła V miejsce.

Klasa VI w składzie Sanik Jakub, Stankiewicz Dawid, Budnik Jakub, Roszkowski Sebastian, Remba Hubert i Antonik Paweł zajęła II miejsce.

Opiekun Lucyna Możejko


                Dnia 06.12.2017 r. na hali Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbył się Gwiazdkowy Konkurs Skoku Wzwyż pod hasłem    „Jump  -   wszyscy skaczą ”. W konkursie uczestniczyło 105 uczniów z klas IV - VII. Za przebieg turnieju odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: Lucyna Możejko, Wiesława Karp, Bogumiła Panasewicz, Alicja Dziemiach- Białomyzy, Wojciech Andrukiewicz, Ewa Krahel.

                Podstawowym celem organizowanego turnieju było zapobieganie powstawaniu nałogów i uzależnień wśród dzieci, wykształcenie chęci niesienia pomocy koleżankom i kolegom pochodzącym z rodzin z problemami alkoholowymi, zaszczepienie pozytywnych zachowań zdrowotnych, popularyzacja zdrowego stylu życia, wzmocnienie wiary dziecka we własne siły, przygotowanie wychowanków do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami, a także ukształtowanie nawyku codziennego ruchu.

WYNIKI KONKURSU:

KLASA IV

Dziewczęta

1.Obuchowicz Daria 4c - 110 cm

2.Sutuła Wiktoria 4c - 100 cm

3.Tarasewicz Natalia 4c - 100 cm

KLASA  V   

Dziewczęta

1.Radziwon Zuzanna 5a-115cm

2.Pigiel Zuzanna 5a-110cm

3.Wirkowska Justyna 5c-110cm

Chłopcy

1.Zawadzki Dawid 5c -120cm

2.Baranowski Michał 5b- 110cm

3.Abramczyk Szymon 5b-110 cm

KLASA VI

Chłopcy

1.Wirkowski Kamil 6b-125cm

2.Sanik Jakub 6a-120cm

3.Antonik Paweł 6a-115cm

Dziewczęta

1.Budnik Sylwia 6c-140cm

2.Kozioł Gabriela 6c-125cm

3.Nasuta Zuzanna 6c-120cm

KLASA VII

Dziewczęta

1.Kułak Julia 7a-135cm

2.Budnik Kinga 7b-130cm

3.Stankiewicz Patrycja 7b-130cm

Chłopcy

1.Kossobudzki Igor 7a -115cm

2.Orpik Jakub 7a -110cm

Kontowski Kamil 7a -110cm

 


Obecnie w naszej szkole prowadzone są dwa projekty: „ Gramy w ręczną” i Szkolny Klub Sportowy. Zajęcia prowadzone są przez panią Bogumiłę Panasewicz i  panią Alicję Dziemiach - Białomyzy.

Główne założenia projektu „ Gramy w ręczną”:

 • integracja rodzinna i społeczna – zagospodarowanie czasu wolnego uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli W-F;
 • pożądane nawyki żywieniowe – kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych;
 • aktywność – zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny;
 • sprawność fizyczna – rozwój sportowy dzieci;
 • promocja dyscypliny – zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej; wyłonienie grupy dzieci szczególnie uzdolnionych („zRęczny Reprezentant Polski w piłce ręcznej”).

W zajęciach uczestniczą dzieci z klas  III: Sanik Jakub, Kirejczyk Natalia, Maksimczyk Milena, Budnik Aleksandra, Głowacki Adam, Godlewska Daria, Miękiszewski Antoni, Bartkiewicz Bartosz, Chudecki Rafał, Sanik Katarzyna, Kondracka Natalia, Konstańczuk Urszula, Krzywicki Gabriel, Stefanowska Kinga, Sulik Maja, Hećmańczuk Oliwia, Lewkowicz Kinga, Zaniewska Aleksandra, Żdanuk Patryk, Kirejczyk Filip.

Program SKS  ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. SKS stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie.

W zajęciach uczestniczą uczennice klas siódmych: Sepko Paulina, Stankiewicz Oliwia, Stankiewicz Patrycja, Jarząbek Patrycja, Bienasz Julita, Ryszkiewicz Oliwia, Kułak Natalia, Kułak Julia, Gromko Aleksandra, Budnik Kinga, Sulima Klaudia, Sepko Gabriela, Gawrylik Roksana.

Pierwsza edycja programu realizowana jest od stycznia do grudnia 2017 r.


W listopadzie zakończona  została realizacja programu  z gimnastyki korekcyjnej „ Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuję swoją postawę ciała prawidłowo”. Zakładane cele gimnastyki    korekcyjno - kompensacyjnej realizowane były poprzez  dodatkowe zajęcia sportowe i rekreacyjno - sportowe ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych. Zajęcia miały zachęcić dzieci do regularnej aktywności fizycznej, jak również kształtować podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą.

W programie uczestniczyli uczniowie klas V: Wołczek Joanna, Skomin Natalia, Kasjan Ewelina, Doroszko Hubert, Hońko Łukasz, Zinówko Kacper, Zawadzki Dawid, Sutuła Kacper, Miękiszewski Marcin, Baranowski Piotr, Reducha Kacper.

Zajęcia prowadzone były przez panią Lucynę Możejko.

 


Dnia 10.11.2017 r. w Sokółce odbyły się Powiatowe Biegi Niepodległościowe SOKÓŁKA 2017. Celem imprezy było upamiętnienie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.

W biegu na dystansie 1200 m udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej :

klasa V:

Pigiel Zuzanna, Wołczek Joanna, Radziwon Zuzanna, Skomin Natalia, Burzyńska Magdalena, Reducha Kacper, Hońko Łukasz, Miękiszewski Marcin, Zawadzki Dawid, Sutuła Szymon, Żdanuk Paweł, Marcinkiewicz Hubert.

klasa VI:

Laskowska Natalia, Mancewicz Natalia, Gasparewicz Dominika, Pigiel Beata, Gniedziejko Anna.

klasa VII:

Kułak Julia, Kułak Natalia, Bienasz Julita, Ryszkiewicz Oliwia, Budnik Kinga, Sulima Klaudia.

Pierwsze  miejsce w klasach V zajęła Mancewicz Natalia,   trzecie miejsce Laskowska Natalia.

W klasach VII trzecie miejsce zajęła Kułak Julia. Gratulujemy dziewczętom.

Opiekunami podczas zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego.


Dnia 7 października 2017 roku w Augustowie – Przewięzi, przeprowadzone zostały półfinały Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Wystartowało po 17 zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego i suwalskiego.

 

Do finału wojewódzkiego awansowała drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, drużyna chłopców V miejsce.

 

Skład drużyny:                                              Skład drużyny:

 

1. Hońko Łukasz                                             1. Kozioł Gabriela

 

2. Roszkowski Sebastian                               2. Pigiel Zuzanna

 

3. Wirkowski Kamil                                        3. Skomin Natalia

 

4. Sutuła Szymon                                             4. Wołczek Joanna

 

5. Stankiewicz Dawid                                      5. Laskowska Natalia

 

6. Reducha Kacper                                           6. Karolczuk Martyna

 

7. Antonik Paweł                                              7. Sapkowska Sylwia

 

8. Żdanuk Paweł                                               8. Pigiel Beata

 

9. Zawadzki Dawid                                           9. Mancewicz Natalia

 

10. Remba Hubert                                            10. Gasparewicz Dominika

 

11. Marcinkiewicz Hubert                               11. Raszkiewicz Magdalena

 

12. Miękiszewski Marcin                                 12. Gniedziejko Anna

 

 

Opiekunami drużyny dziewcząt i chłopców były Wiesława Karp, Lucyna Możejko, Bogumiła Panasewicz.

 W dniach 07.08.2016-13.08.2016 roku 14 dziewcząt  z klas VI z naszej szkoły brało udział w wakacyjnym bezpłatnym obozie sportowym piłki ręcznej w Kowalewie Pomorskim. Obóz ten zorganizowany był przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce (przy wsparciu MSiT oraz PGNiG) dla wyróżniających się 120 dzieci biorących udział w programie „Szczypiornista Szkoła” z czterech województw: lubuskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego  oraz podlaskiego. W tym roku z naszego województwa nasza szkoła i SP nr 50 z Białegostoku została wyróżniona tym wyjazdem. Uczestnicy obozu mieli do dyspozycji halę sportową,  stadion lekkoatletyczny, basen,  plac zabaw z siłownią na powietrzu, boisko plażowe oraz Orlik. W ramach przerwy od zajęć sportowych wszyscy wybrali się na wycieczkę do Torunia gdzie zwiedzili Młyn Wiedzy.

Dziewczęta uczestniczące w obozie: Budnik Kinga, Budnik Klaudia, Bienasz Julita, Dajnowicz Oliwia, Gawrylik Roksana,Gromko Aleksandra, Jarząbek Patrycja, Kułak Julia, Kułak Natalia, Ryszkiewicz Oliwia, Sepko Gabriela,  Sepko Paulina, Stankiewicz Patrycja i Sulima Klaudia. Opiekunem dziewcząt była pani Alicja Dziemiach-Białomyzy.

 

 


 

W dniach 08.08.2015-15.08.2015 10 chłopców z klas I-III z naszej szkoły brało udział w wakacyjnym obozie sportowym w Kowalewie Pomorskim. Obóz ten zorganizowany był przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce (przy wsparciu MSiT oraz PGNiG) dla wyróżniających się 80 dzieci biorących udział w programie „Szczypiornista Szkoła” Uczestnicy mieli do dyspozycji halę sportową ,stadion lekkoatletyczny ,basen, plac zabaw z siłownią na powietrzu ,boisko plażowe oraz Orlik. W ramach przerwy od zajęć sportowych wszyscy wybrali się na wycieczkę do Torunia gdzie zwiedzili Stare Miasto i Muzeum Piernika.

 

Chłopcy uczestniczący w obozie: Andrukiewicz Bartek, Hawrylik Adrian, Stroczkowski Staś, Sanik Kuba, Wirkowski Kamil, Marcińczyk Łukasz, Remba Hubert, Stankiewicz Dawid, Tarasewicz Olaf,Majewski Paweł. Opiekunem dzieci była pani Bogumiła Panasewicz


 


 

POWIATOWY CZWÓRBÓJ LA 30.04.2014 r.

Wyniki Czwórboju LA (wejdź)

 

 


 

Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2012/13

 

Dziewczęta (op. L. Możejko, A. Dziemiach-Białomyzy):

 

I miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt:

 

 1. 1.Bałdowska Samanta
 2. 2.Cybulko Karolina
 3. 3.Grabińska Julia
 4. 4.Krzywosz Dominika
 5. 5.Łomoć Paulina
 6. 6.Paszkiewicz Angelika Julia
 7. 7.Stypułkowska Julia
 8. 8.Karolczuk Paulina
 9. 9.KLemienia Weronika
 10. 10.Krahel Julia
 11. 11.Olechno Kamila
 12. 12.Soroka Daria
 13. 13.Kułak Agnieszka
 14. 14.Świetlicka Samanta

 

V miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym

 

 1. 1.Łomoć Paulina
 2. 2.Soroka Daria
 3. 3.Karolczuk Paulina
 4. 4.Bałdowska Samanata
 5. 5.Wałejko Magdalena
 6. 6.Olechno Kamila
 7. 7.Jarząbek Natalia

 

III miejsce w Igrzyskach Województwa Polskiego w Lekkiej Atletyce Dziewcząt

 

 1. 1.Soroka Daria
 2. 2.Stypułkowska Julia
 3. 3.Krzywosz Karolina
 4. 4.Łomoć Paulina
 5. 5.Karolczuk Paulina
 6. 6.Bałdowska Samanta
 7. 7.Wałejko Magdalena

 

II miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt

 

 1. 1.Bałdowska Samanata
 2. 2.Łomoć Paulina
 3. 3.Paszkiewicz Angelika Julia
 4. 4.Olechno Kamila
 5. 5.Soroka Daria
 6. 6.Stypułkowska Julia
 7. 7.Cybulko Karolina
 8. 8.Wałejko Magdalena
 9. 9.Świetlicka Samanata
 10. 10.Krahel Julia
 11. 11.Karolczuk Paulina
 12. 12.Krzywosz Dominika

 

III miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Chłopców:

 

Chłopcy(op. W. Andrukiewicz):

 

 1. 1.Citko Marcin
 2. 2.Kamliński Marek
 3. 3.Wilczyński Patryk
 4. 4.Rudzik Krystian
 5. 5.Boruch Paweł
 6. 6.Maksimczyk Marcin
 7. 7.Rusiecki Karol
 8. 8.Budnik Maciej
 9. 9.Lewkowicz Adam
 10. 10.Karpio Michał
 11. 11.Dzietczyk Daniel
 12. 12.Kuźma Jakub
 13. 13.Kuźma Michał
 14. 14.Jabłoński Ryszard

 

 

 


 

Dnia 18.V.2012 roku na hali sportowej przy Zespole Szkół samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców z udziałem 4 najlepszych zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców wyłonionych w drodze rozgrywek powiatowych, poszczególnych grup i trzyrundowego finału wojewódzkiego.

            Sędziami finału byli Jarosław Ćwilich i Piotr Gregorczuk. Dekoracji drużyn dokonali Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Pan Tadeusz Ciszkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej Pan Jerzy Białomyzy. Mistrzem ceremonii był Wiceprzewodniczący Pan Marek Sadowski.

            Kolejność spotkań  

DZIEWCZĘTA

1.SP 3 Bielsk Podlaski          -       SP Jabłoń Kościelna                12 : 17       ( 8 : 10 )

2.SP Dabrowa Białostocka  -   SP 47 Białystok                           15 : 8          ( 8 : 4 )

Mecz o  III miejsce

SP 47 Białystok     -   SP 3 Bielsk  Podlaski                                 7 : 9           ( 2 : 3 )

Mecz o  I miejsce

SP Jabłoń Kościelna  -  SP Dabrowa Białostocka                      8: 15           ( 3 : 7 )

 CHŁOPCY

1.SP Nowe Piekuty       -      SP 49 Białystok                                     12 : 14       ( 5 : 10 )

2.SP Dabrowa Białostocka  -  SP Jabłoń Kościelna                          17 : 12       ( 10 : 8 )

Mecz o  III miejsce

SP Jabłoń Kościelna     -   SP Nowe Piekuty                                       21 : 22       ( 11 : 14 )

Mecz o  I miejsce

SP 49 Białystok            -      SP Dabrowa Białostocka                       10: 8           ( 5 : 3 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Projekt Mały Mistrz

*****
 

Organizacja wyjazdu dzieci 

***** 

 

*****

*****

*****

*****

*****


bottom