top
logo


Dzisiaj jest: 19 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana
PDF Drukuj

 

„Czas spędzony z rodziną

jest wart każdej sekundy”.

Tradycyjnie w czerwcu,  już po raz XII odbyła się impreza integracyjna „DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE”.

 W piątek, 9 czerwca 2917 roku salę gimnastyczną naszej szkoły zapełnili członkowie rodzin naszych ZERÓWKOWICZÓW. Zabawa była wyśmienita, o czym niech zaświadczą zdjęcia zamieszczone poniżej.

 Zapraszamy również na stronę SOKÓŁKA TV, gdzie można zobaczyć duży fotoreportaż  z tego przedsięwzięcia. Jednocześnie bardzo dziękujemy pani Izie Lewoc za czynny udział w imprezie oraz piękne fotografie.6 CZERWCA 2017 ROKU ZERÓWKOWICZE 

WYJECHALI NA CAŁODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO BIAŁEGOSTOKU. PO DWUGODZINNYCH ZABAWACH W ULUBIONYM FIKOLANDZIE NA ULICY HANDLOWEJ, GDZIE RÓWNIEŻ ZJADŁY OBIAD, DZIECI ZWIEDZIŁY BIAŁOSTOCKIE ZOO ORAZ WYKORZYSTAŁY PIĘKNĄ POGODĘ NA ZABAWĘ W ZWIERZYNIECKIM PARKU. OBSERWOWAŁY WIEWIÓRKI BIEGAJĄCE MIĘDZY STARYMI GRABAMI, BUJAŁY SIĘ NA HUŚDAWKACH, ZJEŻDŻAŁY NA ZJEŻDŻALNI, ALE NAJWIĘKSZĄ RADOŚĆ SPRAWIŁA IM ZABAWA W PIASKU.

 

NA FOTOGRAFIACH Z TEJ WYCIECZKI WIDAĆ RADOŚĆ, KTÓRA TOWARZYSZYŁA NASZYM MILUSIŃSKIM NA KAŻDYM KROKU.


 

 

DZIĘKUJEMY  MRÓWCE  Z DĄBROWY BIAŁOSTOCKIEJ

 

ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ I PREZENTY Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

 

 

 

 Dzieci i wychowawcy z  Oddziałów Przedszkolnych w ZSS SP Dąbrowa Białostocka.   2. VI. 2017r.


 

 

24 MAJA 2017 ROKU DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

 

 W RAMACH ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH POJECHAŁY SZKOLNYMI AUTOBUSAMI DO WIOSKI DARÓW LASU W KOPCU NA SPOTKANIE Z BOHATERAMI BAJKI M. KONOPNICKIEJ „ NA JAGODY” .

 

MIAŁY RÓWNIEŻ OKAZJĘ POZNAĆ Z BLISKA ŻYCIE MRÓWEK, ODWIEDZAJĄC WSPANIAŁE MEGA MROWISKO. WIELE CIEKAWOSTEK USŁYSZAŁY RÓWNIEŻ O PSZCZOŁACH. NAJWIĘKSZĄ JEDNAK ATRAKCJĄ BYŁY ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, W SZCZEGÓLNOŚCI ZAŚ JAZDA NA DREWNIANYCH WÓZKACH . ZAPRASZAMY NA MAŁY FOTOREPORTAŻ Z TEJ WYCIECZKI.

 


 

 „Niech żyje bal”

12 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, połączony z balem kostiumowym. Zabawa z wodzirejem dla klas 0-II na Sali gimnastycznej trwała od godziny 8.30 do 10.30. Przez dwie godziny na parkiecie królowały księżniczki, biedroneczki, piraci oraz inni bohaterowie różnych bajek. Oprócz tańca dzieci miały różne atrakcje, przygotowane przez wodzireja oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Po obiedzie w salach zajęć każdą grupę odwiedził Mikołaj z workami prezentów. Ponieważ dzieci były bardzo grzeczne każde z nich otrzymało paczkę. Nasi milusińscy zrobili również prezent Mikołajowi, wręczając mu własnoręcznie wykonaną laurkę lub serduszko.

 

Zabawa karnawałowa trwała do 13.45, a o tym, że była udana świadczą załączone zdjęcia. 

  

 


 

W kinie Sokół w Sokółce dnia 4.01.2017 roku, o godzinie 10.00, odbył się spektakl pt. „Polak mały”, wystawiany przez Teatr Artenes z Wrocławia (reż. Bruno Małkowki), w którym to bardzo chętnie uczniowie klas zerowych, z naszej szkoły wzięli udział. Dzieci bardzo pozytywnie odebrały postacie rodzeństwa (Lesia i Czesio), którzy w charakterystycznej atmosferze psot, doskonale umieli przekazać odbiorcom podstawowe wartości patriotyczne. Całość przeplatana licznym gawędami, opowieściami, piosenkami czy inspiracjami literackimi, dodawała tylko uroku i powodowała ogromne zadowolenie ze strony maluchów. Sposób przedstawienia narracji oraz liczne dialogi, przeniosły nas w baśniowy sposób w świat pełen znanych legend („O Czechu, Lechu i Rusie”, „O Lajkoniku”, „O warszawskiej Syrence”, „O wawelskim smoku”). Dodatkowo uczniowie podczas 75 minutowej sztuki, doskonale opanowali znajomość wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś”. Formuła lekka, przystępna, ucząca poprzez świetną zabawę zapewniła same uśmiechy w drodze powrotnej. 

  


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA trwa cały rok.

„Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją

Póki komar z muchą morza nie wypiją.

A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,

Niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.”.

23 lutego 2017 roku w grupach zerowych odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie pani dyrektor Bożena Krahel przywitała serdecznie licznie zgromadzonych dziadków, życząc im wielu wspaniałych chwil w życiu, dużo zdrowia i pociechy z wnuków. W pięknie udekorowanej stołówce szkolnej, dzieci pod nadzorem wychowawców grup, przygotowały piękny program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście (w koronach na głowie) ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, skierowane pod ich adresem. Ponieważ był to tzw. „tłusty czwartek” dzieci, wraz z wychowawcami przygotowały poczęstunek, w postaci kawy i herbaty oraz pączka z serduszkiem na którym widniał napis: „Za miłość waszą i staranie, składamy dziś podziękowanie”.

W drugiej części spotkania zostały przeprowadzone liczne konkursy z udziałem babć, dziadków, a także wnucząt. Wszystkim dziadkom najbardziej spodobał się konkurs dotyczący śpiewania, piosenek pochodzących z ich lat młodzieńczych. Śpiewom nie było końca. A z wielką śmiałością można stwierdzić, że bardzo ładnie wszystko zostało wykonane. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim zebranym wiele radości i emocji, a dzieci były dumne i szczęśliwe, iż tak ważne dla nich osoby, mogły gościć w murach naszej szkoły. 

 

 

 


 

 

Dnia 14 lutego 2017 roku w naszej szkole działała „poczta walentynkowa”. W tym dniu wszystkie dzieci z klas zerowych oraz panie przyszły do szkoły ubrani w kolorze czerwonym. Kilka dni wcześniej zerówkowicze samodzielnie wykonali laurki i serduszka dla swoich cichych sympatii oraz ukochanych rodziców i wrzucili pocztówki do „szkolnej poczty walentynkowej”. We wtorek tj. 14 lutego, po południu trafiły one do rąk adresatów. Ale dlaczego po południu? Otóż w tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Sokółki do Kina Sokół na spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Przedstawienie teatralne było SUPER!. Piękne kostiumy, scenografia oraz efekty akustyczne i wizualne, ale przede wszystkim wspaniała gra aktorów była niewątpliwie atutami tego przedstawienia. Sztuka ta zachwyciła widzów nie tylko młodych, ale  również ich opiekunów. Baśń, przepełniona niesamowitą miłością była podsumowaniem naszych „walentynek”. 

  


 

ŚMIECIOWY BAŁWANEK

9 lutego 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs ekologiczno-plastyczny „Śmieciowy bałwanek”.

Został on ogłoszony przed feriami zimowymi, dlatego też dzieci miały dużo czasu na przygotowania i wykonanie swoich prac. Na konkurs wpłynęło łącznie 45 prac. Wszystkie dzieła konkursowe zostały wyeksponowane na głównym holu naszej szkoły. Są nader pomysłowe, intrygujące oraz ciekawe. Pan dyrektor Jerzy Białomyzy wręczył wszystkim laureatom dyplomy i nagrody książkowe.

Głównym celem w/w konkursu było uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów, a przede wszystkim integracja rodziny przy wspólnym działaniu. Bowiem czas spędzony z dzieckiem nie jest nigdy czasem straconym. 

 

 


 

Czas szczególny, wyjątkowy

Jak co roku w okresie przedświątecznym, dnia 22.12.2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz wszystkie klasy uczące się na parterze szkoły, spotkały się na  ekumenicznym opłatku. W spotkaniu uczestniczyli także: p. dyrektor Jerzy Białomyzy, p. dyrektor Bożena Krahel, ks. Adam Turliński, ks. Marek Kozłowski, p. katechetka Danuta Reducha oraz wychowawcy klas i świetlicy szkolnej, wraz z personelem pomocniczym.

Spotkanie rozpoczął uczeń Mateusz Wołczek, grając na flecie kolędę pt. „Gdy śliczna panna”. Następnie pan dyrektor oraz zgromadzeni księża złożyli wszystkim obecnym życzenia. Dzieci zaśpiewały pastorałki: „Bosy pastuszek”, „Do Betlejem” i „Świeć gwiazdeczko, świeć”.

Łamiąc się opłatkiem i dzieląc się prosforą, wszyscy wszystkim składali najlepsze życzenia. Na zakończenie dzieci obdarowały dorosłych świątecznymi prezencikami.

 

 


 

 

Dnia 18.11.2016 r. dzieci z grup „0” z ZSS Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej pojechały do Augustowskiego Centrum Edukacji. Teatr muzyczny „Duduś” z Łodzi przedstawił tam baśń muzyczną pt.: „W tajemniczej krainie krasnali”. Była ona o: skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu i złej czarownicy oraz o niedźwiadku miodojadku.

Dzieci aktywnie ruchowo i wokalnie uczestniczyły w przedstawieniu. Były też organizowane konkursy z nagrodami. Cała inscenizacja miała ciekawą oprawę muzyczną i efekty specjalne.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone. 

 


 

ŚNIADANIE  DAJE  MOC!

         8 listopada 2016 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych w ZSS SP w Dąbrowie Białostockiej wzięły udział (jak co roku) w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Tego dnia wszystkie dzieci  spotkały się na szkolnej stołówce, gdzie z przyniesionych z domu produktów, samodzielnie przygotowały i wspólnie zjadły śniadanie. Było bardzo pracowicie, smacznie, syto i wesoło. Owoce oraz słodkie małe co nieco dodały wspólnemu śniadaniu wyjątkowego znaczenia. „Śniadanie daje moc” to zajęcie edukacyjne, w czasie którego nauczyciele przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. O tym, jak udało się to przedsięwzięcie najlepiej świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia.

 

 


 

 

Dnia 20 października 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny organizowany dla dzieci, z oddziałów przedszkolnych w ZSSSP w Dąbrowie Białostockiej pt. „Jesienne stworki”.  Celem konkursu była integracja członków rodzin we wspólnej pracy i zabawie.

       Na konkurs wpłynęły 54 prace wykonane z różnorodnych tworzyw przyrodniczych (warzyw, owoców, liści, kasztanów, żołędzi, itp.). Najwięcej radości dostarczyła dzieciom wspólna praca z rodzicami przy tworzeniu konkursowych eksponatów, które można było obejrzeć na wystawie na głównym holu naszej szkoły. Czas poświęcony dziecku, przy wspólnym tworzeniu na pewno nie został zmarnowany.

    Wszystkie prace zostały bardzo wysoko ocenione. Każdy uczestnik biorący udział w w/w konkursie został jego laureatem i otrzymał z rąk Pana dyrektora Jerzego Białomyzego i Pani dyrektor Bożeny Krahel dyplom za udział oraz nagrodę książkową. Według jury największą nagrodą był czas spędzony razem: dzieci i rodziców.

     Organizatorzy dziękują za liczny udział w zabawie i wspólnej pracy.

 

 


 

 

BUTELKI CZARODZIEJKI

29 lutego 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych zebrały się na dolnym korytarzu w celu nagrodzenia ich udziału w konkursie plastyczno-techniczno-ekologicznym „ Butelki Czarodziejki.”

     Pan dyrektor Jerzy Białomyzy oraz pani dyrektor Bożena Krahel wręczyli wszystkim laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania plastikowych opakowań ale również integracja Rodziny we wspólnym działaniu. Bowiem czas spędzony z dzieckiem, we wspólnym działaniu jest najpiękniejszą nagrodą dla naszych Pociech.

 


Dzień Babci i dziadka.

DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH KOCHAJĄ SWOICH

DZIADKÓW I BABCIE CAŁY ROK.

DZIĘKUJEMY WAM DZIADKOWIE,

TO BARDZO WAM SIĘ CHWALI

ŻEŚCIE NAM RODZICÓW

TAK DOBRZE WYCHOWALI.
BEZ WAS SMUTNY BYŁBY ŚWIAT!
ŻYJCIE NAM BABCIU I DZIADKU
CO NAJMNIEJ DWIEŚCIE LAT!

 

W dniu 18 lutego 2016 r. w stołówce naszej szkoły Dziadkowie oraz Babcie zostali powitani przez dyrekcję, nauczycieli i dzieci dosłownie po królewsku. W koronach na głowie; przy śpiewie wnuków, przy słowach pełnych miłości i ciepła, przy słodkim co nie co, czas upłynął bardzo szybko. Wspólna zabawa z wnukami sprawiła Seniorom wiele radości. Również dzieci były dumne i szczęśliwe, że tak ważne osoby mogły ugościć w murach naszej szkoły. Na pamiątkę spotkania Seniorzy zabrali ze sobą korony oraz przygotowane przez dzieci serduszka na patykach z napisem

Za miłość Waszą i staranie składamy dziś podziękowanie.

 


 

Wycieczka do Teatru.

20 stycznia 2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Sokółki na spektakl Teatru Edukacji z Wrocławia „ Baśnie Dalekiego Wschodu” . Przedstawienie teatralne było bardzo interesujące. Profesjonalne nagłośnienie, scenografia , kostiumy, efekty wizualne i akustyczne oraz wspaniała gra aktorów niewątpliwie były atutami tego spektaklu. Opowieść o Alibabie zachwyciła widzów. Brawom nie było końca. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w odnowionym kinie w Sokółce nie był stracony. Z pewnością niejednokrotnie jeszcze na takie wycieczki pojedziemy.

 


 

 


 

 

14 stycznia 2016 roku ( czwartek)

 

dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych wspólnie bawiły się na SZKOLNYM BALU KARNAWAŁOWYM. Przy głośnej muzyce i zabawach z wodzirejem nie można było się nudzić. Zmęczone ale roześmiane dzieci wracały do swoich klas , by tam przy suto zastawionych stołach, pełnych łakoci i pysznych owoców nabrać siły do najważniejszego w tym dniu - spotkania z Mikołajem.

 

O tym, że zabawa udała się, niech zaświadczą dołączone poniżej zdjęcia.


 


 

 

22 grudnia 2015 roku w ostatni dzień, przed świątecznymi feriami na dolnym korytarzu naszej szkoły, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz wszystkie klasy uczące się na parterze spotkały się na wspólnym opłatku. Pani dyrektor- Bożena Krahel , pani katechetka – Danuta Reducha , ksiądz Marek Kozłowski, wychowawcy , opiekunowie i inni pracownicy szkoły przy wspólnym śpiewie kolęd , podczas łamania się opłatkiem, dzieleniu się prosforą składali sobie najlepsze życzenia. Na zakończenie dzieci obdarowały wszystkie dorosłe osoby świątecznymi stroikami .

 

W sali zajęć nastąpiła druga część – tradycyjna wigilia, którą przygotowali dzieciom ich kochani Rodzice.   Następnie udaliśmy się na szkolną aulę, gdzie starsi uczniowie przedstawili nam jasełka. Świąteczny nastrój panował już do końca dnia.

 


 

6 października 2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję odwiedzić posterunek Policji w Dąbrowie Białostockiej. W świetlicy budynku Policji powitał nas pan aspirant Piotr Szczerba, który opowiedział o swojej pracy. Dzieci pochwaliły się też znajomością numerów alarmowych. Największą jednak atrakcją było przymierzanie kasku, oglądanie sprzętu, jakim dysponują Policjanci oraz zwiedzanie posterunku i jego otoczenia. Pozwolenie dzieciom na wejście do radiowozu, przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie sprawiło ogromną radość. Pożegnano nas policyjnym sygnałem.

 

Dzieci były zachwycone i o dziwo w tym dniu do końca zajęć zachowywały się nadzwyczaj cicho i grzecznie.


 


Dzień Rodzin w Szkole Podstawowej 12 czerwca 2015 r.

 

 Tradycyjnie odbył się już dziesiąty „Dzień Rodziny w Zerówce”. Na wspólnej imprezie, na terenie ZSS SP w Dąbrowie Białostockiej, w pięknej sali gimnastycznej spotkali się oprócz dzieci z oddziałów przedszkolnych, ich rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz dorosłe i bardzo małe rodzeństwo. Pod czujnym okiem nauczycielek grup wszyscy zebrani uczestniczyli w licznych zabawach integracyjnych, grach sportowych, zajęciach plastycznych i umuzykalniających. Nie zabrakło też słodkiego „co nie co” przy wspólnej kawie i herbatce. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe kotyliony oraz „Listy dziecka do rodziców” autorstwa Janusza Korczaka..

Dzień ten wniósł wiele radości i emocji, ale też i wysiłku fizycznego. Pomimo rozpiętości wieku, wszyscy uczestnicy bawili się doskonale. Udowodniliśmy, iż można wspólnie, bez używek i alkoholu spędzać czas w radosnej atmosferze, a szkoła może być wspaniałym miejscem do większej integracji rodziny.

Niech te zdjęcia będą najlepszym dowodem, że impreza była naprawdę udana.

 

 


 

 8 MARCA

 

Nasze Koleżanki

Damy zawsze pozdrawiamy, 
w drzwiach Je przepuszczamy,

O grzeczność szczególnie dziś dbamy... 
Bez przerwy Je czcimy i plecaki Im nosimy... 


Bardzo przecież Was lubimy!

 

A kto się lubi ten się czubi
Takie jest przysłowie, 
Więc wypada je przypomnieć 
w tym Dniu Święta Kobiet. 
Choć czubimy się czasami - 
Lubimy Was przecież. 
Bez dziewczyn strasznie nudno 
Byłoby na świecie. (...) 

 

WSZYSTKIM MAMOM, KOLEŻANKOM, BABCIOM, SIOSTROM, SĄSIADKOM   I   PANIOM W SZKOLE PRACUJĄCYM

-ŻYCZYMY TYLKO DOBRYCH DNI !

 

 Chłopaki z Zerówki. 

  


 

 

16 lutego 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs ekologiczno-plastyczno- techniczny „BUTELKI- CZARODZIEJKI”.

Został on ogłoszony przed feriami zimowymi. Dzieci miały więc dużo czasu na przygotowanie swoich prac. Wszystkie dzieła konkursowe zostały wyeksponowane na głównym holu szkoły. Zachęcamy do ich obejrzenia . Są naprawdę pomysłowe i bardzo ciekawe. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają nagrody książkowe i dyplomy.

 

 


 

Walentynki w tym roku wypadają w sobotę. Dlatego w zerówkach obchodziliśmy je 13 lutego w piątek. W tym dniu wszystkie dzieci i wychowawcy przyszli do szkoły ubrani na kolor czerwony. Dzieci samodzielnie wykonały serduszka dla swoich cichych sympatii oraz najukochańszych Rodziców. We czwartek i piątek można było wrzucić pocztówki i listy do skrzynki „ Szkolnej Poczty Walentynkowej”. W poniedziałek, 16 lutego dotarły one do adresatów. Każde dziecko w zerówkach mogło cieszyć się swoją Walentynką.

 

 


  

ŚWIĘTO BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA W ZERÓWCE

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

12 lutego 2015r. w grupach zerowych odbyła się wspaniała impreza z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na wstępie dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Jerzy Białomyzy przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. Złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej stołówce szkolnej dzieci pod nadzorem wychowawców grup i świetlicy , przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci kawy, herbaty oraz pączka z serduszkiem na którym widniał napis ,, Za miłość waszą i staranie składamy dziś podziękowanie”. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości pamiątkowym dyplomem ,,Najukochańszej Babci” i ,,Najukochańszego Dziadka”.

W drugiej części uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Zostały przeprowadzone różne konkursy z udziałem babć i dziadków oraz wnuczek i wnuków. W pierwszym konkursie babcie miały za zadanie ogolić na balonie dziadków. W drugim konkursie dziadkowie musieli jak najszybciej wszyć guziki. w kolejnym babcie miały jak najszybciej zawiązać krawat dla swojego wnuka. W kolejnym Dziadkowie projektowali też strój wnuczce lub wnukowi z rolki papieru toaletowego. Na zakończenie wszystkie babcie wraz z dziadkami przenieśli się w lata swojej młodości tańcząc Polkę. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki szkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Poprzez wiersz, piosenkę wnuki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.


 


 

20 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się wielki bal kostiumowy. Zabawa z wodzirejem dla klas 0-I na sali gimnastycznej trwała od godz. 8.30 do 11.00. W tym czasie na parkiecie królowały księżniczki, czarownice, kocice, biedroneczki oraz królowie , bohaterowie różnych bajek, piraci, super bohaterowie. Do tańca i różnych zabaw zapraszały piękne panie przebrane za klaunów.

Po godzinie 11.00, dzieci zmęczone ale szczęśliwe udały się do swoich klas, gdzie Rodzice przygotowali im słodki poczęstunek. W salach zajęć odwiedził też dzieci Mikołaj z workami prezentów. Zabawa karnawałowa trwała do godziny 13.00. O tym, że była udana zaświadczą załączone zdjęcia. 

W ostatni czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2014 r. na dolnym korytarzu spotkali się uczniowie i nauczyciele oddziałów przedszkolnych i klas I i III, uczących się po sąsiedzku, by podzielić się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli również: pani dyrektor Bożena Krahel, księża i katecheci uczący nasze dzieci religii, wychowawcy świetlicy szkolnej, opiekunowie pomocniczy. Po wspólnym zaśpiewaniu kolęd, wszyscy wszystkim składali życzenia łamiąc się opłatkiem i prosforą. Na pamiątkę spotkania „ Małe Mikołajki” rozdały gościom świąteczne stroiki, przygotowane przez dzieci z zerówek. 

Następnie w salach zajęć, na drugie śniadanie, zjedliśmy wigilijne dania, które przyniosły dzieci z domów.  

To były niezapomniane chwile, przygotowujące nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA 

I TYLKO DOBRYCH DNI W NOWYM 2015 ROKU.

 


 


 

 

Zabawa ANDRZEJKOWA 26 listopada 2014 r.

26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I, bawiły się wspólnie na zabawie andrzejkowej.

Tańce w parach, pociągach i pojedynczo w rytmie największych przebojów, nie mogły się nie udać. Dowodem niech będą uśmiechnięte buzie dzieci na załączonych fotografiach.

Po zabawie tanecznej dzieci udały się do sal zajęć, gdzie oczekiwał na nie słodki poczęstunek oraz ciekawe wróżby na przyszłość.

 


Dzień Pluszowego Misia 25 listopada 2014 r.

Dzieci na całym świecie 25 listopada obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Nie zapomnieli o tym święcie również Zerówkowicze, którzy w tym ważnym dniu przyprowadzili do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.

         Po wspólnym oglądaniu bajek o Misiach , dzieci w poszczególnych grupach wybrały największe i najmniejsze Misie. Nauczyły się również piosenki i wiersza o tej niesamowitej maskotce. Po zajęciach, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej kontynuowały Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Białostockiej, gdzie udały się wspólnie z Misiami.

25 listopad na zawsze już będzie w zerówce dniem otwartym dla naszych pluszowych przyjaciół. 

 


 Śniadanie daje moc 7 listopada 2014 r.

7 listopada 2014 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w ogólnopolskim wspólnym śniadaniu. W tym dniu na szkolnej stołówce dzieci samodzielnie przygotowały smakowite kanapki, które wyglądały niezwykle apetycznie. Program edukacyjno- zdrowotny, do którego przystąpiliśmy nosi nazwę „Śniadanie daje moc”. Udowodniliśmy, rzeczywiście tę moc daje.

Tyle kanapek nie zjadły dzieci nigdy wcześniej. Samodzielnie wykonane, w doborowym „zeróweczkowym” towarzystwie nie mogły nie smakować.

Było smacznie, było pracowicie , było syto i wesoło. Słodkie co nieco oraz owocowy akcent dodał wspólnemu śniadaniu wyjątkowego znaczenia.

 

 


 Korale Pani Jesieni

 Jak co roku jesienią, dzieci z oddziałów przedszkolnych biorą udział w konkursie plastycznym „ Korale lub wianek Pani Jesieni. Ten tradycyjny już konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Niemal wszystkie dzieci wzięły w nim udział. Najwięcej radości dostarczyła dzieciom wspólna praca z rodzicami przy tworzeniu konkursowych eksponatów. Czas poświęcony dziecku, przy wspólnym tworzeniu na pewno nie został zmarnowany. Dowodem tego były żywiołowe opowieści na ten temat w zerówce oraz prezentowane na tablicy, w holu szkoły piękne prace.

 Wszyscy uczestnicy konkursu zostali laureatami i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

  

 


 

 

15 stycznia 2014 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Dąbrowie bawiły się na zabawie karnawałowej, której główną atrakcją był MIKOŁAJ.

 

Tego dnia zawitał on do naszej szkoły, odwiedził grupy przedszkolne i obdzielił prezentami. Wspólnie z dziećmi tańczył na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich zabawiał wodzirej.

W salach zajęć, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

CHOINKA 2014 ROKU BYŁA NAPRAWDĘ UDANA !

 

 


 

20 grudnia 2013 roku o godzinie 900 dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klasy II B spotkały się na dolnym korytarzu aby podzielić się opłatkiem.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli także: pan dyrektor Jerzy Białomyzy, pani dyrektor Bożena Krahel, ksiądz Marek Kozłowski , ksiądz Tomasz Kiercel , pani katechetka  Danuta Reducha  oraz wychowawcy klas i świetlicy szkolnej oraz personel pomocniczy. Dzieci pięknie zaśpiewały 3 pastorałki : „ Do Betlejem”, „Gdzie mieszkasz Jezu” i „ Bosy pastuszek”. Łamiąc się opłatkiem, wszyscy wszystkim składali życzenia. Radosny nastrój przenieśliśmy do swoich klas a później do domów.

           Wszystkim Dzieciom i ich bliskim życzymy dużo radości, zdrowia i obfitości łask Bożego Dzieciątka!


 

26 listopada 2013 roku

odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przy wspaniałej muzyce, przygotowanej przez wodzireja, dzieci bawiły się bardzo dobrze. W salach zajęć Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Tutaj też odbyły się wróżby. Wszyscy dowiedzieli się , jak będzie miał na imię przyszły mąż lub, jakie imię będzie miała przyszła żona. Dobra zabawa niestety, kończy się szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni, tego dnia na pewno wszyscy szybciej niż zwykle poszli spać. 


  

Dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu gościliśmy swoich domowych ulubieńców . Sale zajęć oraz dolny korytarz zamieniły się w „MISIAKOWO”. Wybraliśmy największe, najgrubsze oraz najmniejsze misie. Śpiewaliśmy im kołysanki, wspólnie tańczyliśmy. 25 listopad na zawsze już będzie dniem otwartym dla naszych pluszaków.


 

8 listopada 2013 roku oddziały przedszkolne w Dąbrowie Białostockiej wzięły udział w ogólnopolskim dniu „ Śniadanie Daje Moc”. Tego dnia wszystkie dzieci spotkały się na szkolnej stołówce, gdzie z przyniesionych z domu produktów, samodzielnie przygotowały i wspólnie zjadły śniadanie.

Klasowe Kluby Śniadanie Daje Moc to śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele uczniów klas 0-szkół podstawowych przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. To także wspaniała zabawa dla dzieci!

Interaktywna forma przeprowadzenia zajęć w Klubach Śniadanie Daje Moc w przyjazny sposób przybliży najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania i mamy nadzieję stanie się ich ulubionym zajęciem.

Plakaty z 12 zasadami zdrowego odżywiania dzieci zaniosły do domu by umieścić je na lodówce . W ten sposób wspólnie z całą rodziną będą się uczyć nawyków zdrowego jedzenia. Każde dziecko, które zapamięta i będzie stosować te zasady otrzyma CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU ODŻYWIANIA NA PIĄTKĘ.

O tym , jak udało się to przedsięwzięcie najlepiej świadczą zdjęcia do obejrzenia, których serdecznie zapraszamy. Nauczycielki oddziałów przedszkolnych w Dąbrowie Białostockiej.

 


 

Sprawozdanie z konkursu „Korale lub wianek Pani Jesieni”

 

7 listopada 2013r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny „Korale lub wianek Pani Jesieni”. W zabawie brały udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej ZSS w Dąbrowie Białostockiej.

W podsumowaniu konkursu zaszczycili nas swoją obecnością Pan Dyrektor Jerzy Białomyzy oraz Pani Dyrektor Bożena Krahel, co podniosło rangę całej uroczystości.

Konkurs został ogłoszony w październiku 2013r. i trwał do 04 listopada 2013r. W całej akcji brało udział 64 dzieci. Prace były wykonane z różnorodnych materiałów przy użyciu bardzo ciekawych technik. Niejedna mama chętnie ozdobiłaby swój dekolt takimi koralami.

                Dzięki pomocy i zaangażowaniu całych Rodzin prace przerosły wyobraźnię i oczekiwania Komisji Konkursowej w skład, której weszły Panie:

1. Halina Adamowicz

2. Jolanta Szestowicka

3. Grażyna Franciszkowicz

4. Małgorzata Snarska

5. Katarzyna Hawrylik

Wszystkie ozdoby zostały bardzo wysoko ocenione. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał z rąk Dyrekcji dyplom oraz nagrodę pocieszenia-książeczkę do czytania.

                Na zakończenie uroczystości Dyrektorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konkursie, zachęcając jednocześnie do brania udziału w tego typu imprezach. Dzieci wraz     z nauczycielkami podziękowały i pożegnały Dyrekcję gromkimi oklaskami.

 

 

 


Dnia 8 października 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w ZSSSP Dąbrowa Białostocka pt. „Jesienne stworki”. Celem konkursu jest integracja członków rodzin we wspólnej pracy i zabawie.

       Na konkurs wpłynęło 79 prac wykonanych z różnorodnych tworzyw przyrodniczych ( warzyw, owoców, liści, kasztanów, żołędzi, itp.). Dzięki pomocy i zaangażowaniu całych rodzin, prace przerosły wyobraźnię i oczekiwania komisji konkursowej, w skład której weszły Panie :

 1. 1.Jolanta Szestowicka
 2. 2.Katarzyna Hawrylik
 3. 3. Małgorzata Snarska
 4. 4.Grażyna Franciszkowicz
 5. 5.Halina Adamowicz

     Wszystkie prace zostały bardzo wysoko ocenione. Każdy uczestnik biorący udział w w/w konkursie został jego laureatem i otrzymał z rąk Pani dyrektor Bożeny Krahel dyplom za udział oraz nagrodę – książeczkę. Według jury największą nagrodą był czas spędzony razem: dzieci i rodziców.

     Organizatorzy dziękują za liczny udział w zabawie i wspólnej pracy.

 

 


 

 

17 czerwca 2013 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przy ZSS SP w Dabrowie Białostockiej spotkały się ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Białostockiej. Niewątpliwie dużą atrakcja było oglądanie od środka wozu strażackiego oraz „widowiskowe” lanie wody. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy i ratunkowy, niezbędny podczas ratowania ludzkiego życia .

     W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły dzielnym strażakom własnoręcznie wykonane kwiaty z bibułki. Serdecznie dziękujemy panom : Tadeuszowi Szczepura, Cezaremu Marcinkiewicz, Mirosławowi Bandziul oraz Jarosławowi Silwonik za poświęcony nam czas a wszystkim STRAŻAKOM życzymy bezpiecznej pracy.

 


 

Dzień Rodzin 

W tradycję ZSS SP w Dąbrowie Białostockiej wpisała się organizacja Dnia Rodziny w Zerówce. To wielkie Święto Rodziny   (już dziewiąte) odbyło się 11 czerwca 2013 roku na pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej naszej szkoły.

Organizatorem tego przedsięwzięcia są nauczycielki oddziałów przedszkolnych: Adamowicz Halina, Snarska Małgorzata, Hawrylik Katarzyna i Szestowicka Jolanta.

Jak każdego roku, również i teraz zaproszone Rodziny nie zawiodły , licznie stawiając się w murach naszej szkoły. Dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych, wsparte przez mamusie, tatusiów, babcie, dziadków, ciocie, wujków oraz dorosłe i młodsze rodzeństwo, pod przewodnictwem swoich nauczycielek, miały wspaniałą okazję do świetnej zabawy, połączonej z rywalizacją pomiędzy poszczególnymi grupami. Konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, wesołe konkursy , przeplatane wspólnym śpiewem piosenek dostarczyły wiele radości i wzruszeń. Na przygotowanych wcześniej plakatach, poszczególne grupy miały za zadanie napisanie o czym marzą: MAMA, TATA, DZIADKOWIE I DZIECI.

Niewątpliwą atrakcją Dnia Rodziny był wspólny posiłek wszystkich uczestników festynu w salach zajęć. Przepyszne kiełbaski, znane jako „ Uśmiech Dziecka” oraz „ Uśmiechnięte Bułeczki” jedzone na papierowych talerzykach smakowały wspaniale. Po przerwie na kawę i soczek, wszyscy powrócili na salę gimnastyczną by dalej kontynuować zaplanowaną pracę i zabawę.

Dorośli uczestnicy Dnia Rodziny mieli też za zadanie narysowanie portretów swoich rodzin, dzieci zaś przygotowanie pamiątkowych dyplomów. Zadanie było niełatwe ale ambitnie zostało potraktowane przez uczestników festynu. Powstały piękne portrety rodzin, które można obejrzeć w szatni i na holu przed salami zerówek.

Festyn Dnia Rodziny zakończyliśmy po wojskowemu, wspólnym tańcem „KOMPANIJA”.

Zmęczeni ale naładowani pozytywną energią po czterech, wspólnie spędzonych godzinach rozeszliśmy się do domów. Tego dnia wszyscy znacznie wcześniej niż zwykle udali się na spoczynek.

Za rok będziemy świętować jubileusz 10 Dnia Rodziny w Zerówce.

  

 


 

11 czerwca 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno- techniczny „ Budowle kartonowe”. Prace zostały wykonane z papierowych pudeł ozdobionych farbami i kolorowymi papierami różnego rodzaju. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Przepiękne budowle kartonowe w postaci "Małego Miasteczka” można obejrzeć na holu oddziału przedszkolnego naszej szkoły.

 


 

Spektakl odbył się z okazji dnia dziecka nosił tytuł „Dzień Dziecka w Tajemniczej Krainie Krasnali - Baśń Muzyczna”.

Przedstawienie opowiadało o: skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnalach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku.

Uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu. Na scenie odbywały się wesołe konkursy, zabawy szałowe i losowanie prezentów. Dzieci pomagały pisać bajkę i czarować. Na koniec spektaklu wszystkie dzieciaki otrzymały czarodziejskie baloniki. W wesołych nastrojach wróciliśmy do naszej szkoły na obiad.

 


 

6 czerwca 2013 roku wszystkie dzieci i nauczycielki oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej. Na wielkiej sali konferencyjnej zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez Pana Burmistrza – Tadeusza Ciszkowskiego, który w skrócie przybliżył dzieciom swoją pracę. Dzieci mogły się wypowiedzieć , podobnie jak Radni Gminy, przez mikrofon. Zaproponowały pewne postulaty, które chciałyby wdrożyć w Dąbrowie. Między innymi zaproponowały budowę basenu, schroniska dla zwierząt, Domu Dziecka, placów zabaw.   Pan Burmistrz z cierpliwością wysłuchał dziecięcych marzeń i na pamiątkę spotkania wręczył wszystkim widokówki Dąbrowy Białostockiej. W rewanżu dzieci pozostawiły własnoręcznie wykonane herby naszego miasta . Na zakończenie spotkania w sali konferencyjnej Pan Burmistrz oraz Sekretarz gminy zostali poddani egzaminowi „ Cytrynowego Uśmiechu”, który miał udowodnić, że są Oni prawdziwymi przyjaciółmi dzieci z oddziałów przedszkolnych. Bardzo trudne zadanie, polegało na zjedzeniu cytryny z niekłamanym uśmiechem. Wszyscy Panowie zdali egzamin CELUJĄCO i w nagrodę otrzymali serduszka „ Przyjaciel Dzieci…” oraz potwierdzający ten tytuł certyfikat.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w gabinecie Burmistrza, gdzie dzieci zostały poczęstowane pysznymi batonami.

Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu pożegnaliśmy się z naszym Gospodarzem.

Jednak nasza wycieczka trwała nadal. Tym razem zaprosiła nas pani Agnieszka Poważa, kierownik Opieki Społecznej, która w dużym skrócie przybliżyła nam pracę swoich urzędników. Dzieci zwiedziły wszystkie biura. Tutaj też zostaliśmy poczęstowani pysznymi cukierkami oraz napojami.

W rewanżu pozostawiliśmy herby miasta oraz serduszka „ Przyjaciel Dzieci…”

Zwiedzając Urząd Miejski trudno było ominąć Salę Ślubów, gdzie powitała nas pani Danuta Kowalewska, tu również zrobiliśmy wspólną fotografię.

Na koniec naszej wycieczki pozostawiliśmy Przedstawicielom Urzędu Miejskiego oficjalne zaproszenie na Dzień Rodziny w Zerówce, który odbędzie się 11 czerwca w murach naszej szkoły.

 


 

27 maja 2013r. o godzinie 9:30 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy ZSS Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej wraz z nauczycielkami wyjechały autokarem na wycieczkę do Sokółki.

W miejscowym gimnazjum na hali sportowej uczniowie w liczbie 100 uczestników (także z innych szkół) obejrzeli spektakl teatralny „Baśnie Andersena w trzech odsłonach” przygotowany przez artystów z Wrocławia. Przedstawienie przybliżyło znane już doskonale większości dzieciom baśnie: „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Krzesiwo”. Zainteresowanie widowni było ogromne. Cisza przeplatana była czynnym udziałem dzieci. Wzrok wszystkich widzów przyciągała wspaniała scenografia oraz barwne stroje bajkowych postaci. Uwieńczeniem całej imprezy były gromkie brawa oraz wspólne zdjęcie uczniów z bohaterami bajek. Dzieci pod wrażeniem oglądanego spektaklu powracały szczęśliwie do szkoły, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Warto przy tej okazji rozważyć, jak ważną rolę w rozwoju każdego dziecka odgrywa książka, najpierw czytana przez dorosłych   a w późniejszym etapie przez same dzieci. W dobie skomputeryzowanych stworów może warto sięgnąć po bajkę, która pozwoli dziecku spokojnie zasnąć. Życzymy miłej lektury.

 


 

 10 maja 2013 roku rozstrzygnięty został konkurs na prace plastyczne „Kwiaty wyczarowane naszymi rękoma” Wiosna tego roku przyszła do nas trochę później , dlatego nasi uczniowie z pomocą rodziców ożywili nasz korytarz pięknymi kwiatami, wykonanymi własnoręcznie. Piękne i niepowtarzalne kwiaty rozweseliły nasze szkolne parapety. W konkursie wzięło udział 49 uczestników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Cieszymy się, że konkursem zainteresowało się wielu małych twórców.

 


 

8 Maja 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pt. „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. W konkursie wzięło udział 34 uczniów oddziałów przedszkolnych.   Komisja w składzie:

 

 • L. Klimaszewska,
 • H. Adamowicz,
 • K. Hawrylik,
 • J. Szestowicka,
 • M. Snarska ,

 

wyodrębniła 15 laureatów, którzy reprezentowali naszą szkołę na eliminacjach gminnych konkursu w DDK 14 maja 2013r. W drodze dalszych eliminacji wyróżniono Kubę Kirej ( grupa 01) oraz Joannę Szczerbacz ( grupa 02).

 

Laureatami zostali:

 

·         Maja Sulik ( przedszkole w Dąbrowie),

 

·         Wiktoria Sidor ( grupa 03) oraz

 

·         Ania Kulhawik (przedszkole w Bagnach).

 

Ta trójka dzieci reprezentowała naszą gminę na Powiatowych eliminacjach KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ O ZŁOTĄ RÓŻCZKĘ DOBREJ WRÓŻKI” w Korycinie 22 maja br.

 

Wszyscy nasi laureaci otrzymali tam wyróżnienia. GRATULUJEMY!


 


 

                       23 kwietnia 2013 roku w kinie Lotos w Dąbrowie Białostockiej odbył się gminny konkurs piosenki przedszkolaków „Mama, tata i ja”.

                           Celem festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań          i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, przez udział w takim konkursie wnosimy do świata dziecięcego nowe przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką.

W konkursie uczestniczyło 35 dzieci z terenu naszej gminy. Jury w składzie: p. Beata Olechno, p. Alicja Gryżenia i p. Teresa Boboryko wyłoniło najładniej śpiewające dzieci. Są to:

 1. 1.Bartosz Laskowski,
 2. 2.Anna Gregorczuk
 3. 3. Natalia Sanik z Oddziału Przedszkolnego przy ZSS SP w Dąbrowie Białostockiej.

       Dzieci te reprezentowały Gminę Dąbrowa Białostocka w XXI powiatowych eliminacjach Festiwalu Piosenki, który odbył się 9 maja 2013 roku w Korycinie.

Chociaż nasi reprezentanci nie zostali laureatami , bawili się wspaniale z nowopoznanymi kolegami.


 


 

Sprawozdanie z konkursu „Śmieciowy bałwanek”

 

Dnia 15 lutego 2013r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny „Śmieciowy bałwanek”. W zabawie brały udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej ZSS w Dąbrowie Białostockiej.

 

Konkurs został ogłoszony w połowie stycznia 2013r. i trwał do 14 lutego 2013r. W całej akcji brało udział 60 dzieci. Prace były wykonane z różnorodnych materiałów tzw. odpadów komunalnych (butelki plastikowe, folia, kubeczki , talerzyki oraz sztućce jednorazowe, nakrętki od butelek także makulatura ).Technika była dowolna.

 

W podsumowaniu konkursu zaszczycili nas swoją obecnością Pan Dyrektor Jerzy Białomyzy oraz Pani Dyrektor Bożena Krahel, co podniosło rangę całej uroczystości.

 

                Dzięki pomocy i zaangażowaniu całych Rodzin prace przerosły wyobraźnię i oczekiwania Komisji Konkursowej, w skład której weszły Panie:

 

1. Halina Adamowicz

 

2. Jolanta Szestowicka

 

3. Małgorzata Snarska

 

4. Katarzyna Hawrylik

 

Wszystkie ozdoby zostały bardzo wysoko ocenione. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał    z rąk Dyrekcji dyplom za udział oraz nagrodę pocieszenia- książeczkę z naklejkami.

 

                Na zakończenie uroczystości Dyrektorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konkursie, zachęcając jednocześnie do brania udziału w tego typu imprezach. Dzieci wraz z nauczycielkami podziękowali za obecność Panu i Pani Dyrektor gromkimi oklaskami.

 

 

 

 


 

18 stycznia 2013 roku

w naszej szkole zagościli bardzo mili szanowani goście:

BABCIE I DZIADKOWIE.

Z okazji zbliżających się dni Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły część artystyczną właśnie dla Nich.   Wszystkie dzieci bardzo serdecznie powitały Gości. Pięknie, bez żadnej tremy zaśpiewały Babuniom i Dziadkom piosenki, recytowały wiersze. Na zakończenie „Za miłość Dziadków i Staranie złożyły im podziękowanie” wręczając serca na patyczkach .

Po apelu, każde dziecko trzymając dziadków za ręce zaprowadziło Gości do swoich sal zajęć, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek oraz „Pamiątkowe Dyplomy dla Super Babci I dziadka”.

 

 


 

8 stycznia 2013 roku odbył się wielki bal karnawałowy. Już od samego rana w salach zajęć oddziałów przedszkolnych odwiedził dzieci Święty Mikołaj. Najmłodsi powitali Go piosenką i wierszem. Wspólnie zatańczyli. Mikołaj rozdał prezenty a Rodzice przygotowali dzieciom smaczne kanapki i słodycze.

Od godziny 10.00 na dolnym korytarzu wodzirej zaprosił dzieci z zerówek i klas pierwszych do wspólnej zabawy i tańca. Bardzo piękne stroje przebierańców sprawiły, że radości było naprawdę wiele . Przy głośnej muzyce, wspólnym śpiewie popularnych przebojów   czas upłynął bardzo szybko. Dzieci już czekają na przyszłoroczną zabawę choinkową.

 

 

 


 

Zgodnie z tradycją , 20 grudnia 2012 roku o godzinie 900dzieci z oddziałów przedszkolnych i  klasy IB spotkały się na dolnym korytarzu aby podzielić się opłatkiem.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli także pani dyrektor szkoły, siostra Cecylia, ksiądz Mariusz, pani katechetka   oraz wychowawcy. Dzieci pięknie zaśpiewały 2 pastorałki : „Gdzie mieszkasz Jezu” i „ Bosy pastuszek”. Przy kolędach „Arki Noego”, wszyscy wszystkim składali życzenia. Radosny nastrój przenieśli wszyscy do swoich klas a później do swoich domów.

           Wszystkim Dzieciom i Rodzicom z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy dużo radości, zdrowia i obfitości łask Bożego Dzieciątka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Projekt Mały Mistrz

*****
 

Organizacja wyjazdu dzieci 

***** 

 

*****

*****

*****

*****

*****


bottom