top
logo


Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
PDF Drukuj

ZASADY UBIORU I WYGLĄDU UCZNIÓW

w ZSS Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki

w Dąbrowie Białostockiej

  1. 1.      Strój odświętny obowiązujący podczas uroczystości szkolnych, konkursów, egzaminów i   podczas reprezentowania szkoły na zewnątrz:

a) Dziewczęta – biała bluzka z długim lub krótkim rękawem, granatowa lub czarna spódnica do kolan lub eleganckie spodnie w tych samych kolorach,  obuwie w ciemnych kolorach;

b) Chłopcy – biała koszula z długim lub krótkim rękawem, granatowe lub czarne spodnie (ewentualnie garnitur), obuwie w ciemnych kolorach. 

  1. Strój codzienny obowiązujący podczas dni nauki szkolnej:

 

            a) Dziewczęta mogą nosić zarówno spódnice (długość nie może być krótsza niż do połowy uda) jak i spodnie (długie lub poniżej wysokości kolan) w stonowanych kolorach; zabrania się noszenia krótkich(krótszych niż do połowy uda) szortów lub spodenek, poza lekcjami wychowania fizycznego..

b) Chłopcy obowiązują długie spodnie o klasycznym kroju w stonowanych kolorach, lub spodnie sportowe (dresy), w okresie letnim spodnie mogą być nieco krótsze; zabrania się noszenia krótkich szortów(krótszych niż do połowy uda) lub spodenek , poza lekcjami wychowania fizycznego.

             c) Okrycia zakładane bezpośrednio na ciało nie mogą być przezroczyste, mieć dużych dekoltów, cienkich ramiączek. Strój musi być czysty, estetyczny, o cechach stonowanej, umiarkowanej elegancji i kolorystyki, przy zachowaniu osobistych upodobań ucznia co do stylu – klasyczny lub sportowy; może w sposób dyskretny podkreślać osobowość ucznia

             d) Elementem obowiązkowego stroju ucznia jest obuwie sportowe zakryte na gumie

do chodzenia tylko po szkole; niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa jest noszenie, zwłaszcza w okresie letnim, butów nie zabezpieczających w sposób właściwy nóg przed poślizgiem, uderzeniem, itp.

  1. Strój sportowy obowiązujący podczas lekcji wychowania fizycznego:

 

a)      Zajęcia w budynku dla dziewcząt i chłopców- krótkie spodenki (sportowe) w ciemnym kolorze, koszulka sportowa, bawełniana typu t-shirt w jasnym kolorze, obuwie: halówki, adidasy na jasnej gumowej podeszwie

b)      Zajęcia na zewnątrz dla dziewcząt i chłopców- dres sportowy (za kolano lub do kostki)

       4.  Noszone ubrania, torby i plecaki nie mogą zawierać nadruków ani emblematów o    

            charakterze wulgarnym, obraźliwym, prowokacyjnym lub wywołującym agresję, a

            elementy dekoracyjne nie mogą mieć agresywnych akcentów, np. bransolety z ćwiekami,  

             łańcuchy, żyletki, agrafki.

        5.  W doborze dodatków i biżuterii należy zachować umiar, pamiętając, że szkoła jest miejscem pracy - za zbędny element stroju szkolnego uznaje się wielkie ozdoby w uszach, korale, szaliki, chusty itp.. Nie dopuszcza się noszenia nakryć głowy podczas pobytu w szkole (czapki, kaptury).

  1. 6.      Fryzura ucznia może mieć dowolną długość, ale zarówno jej kolor jak i kształt muszą

             mieć charakter naturalny – bez koloryzacji, zmiany struktury włosa, przycinania i     układania ich w sposób kojarzący się z subkulturami młodzieżowymi; włosy powinny być przede wszystkim czyste i starannie uczesane, długie – powinny być ułożone tak, aby nie przeszkadzały w pracy na lekcji (dziewczęta z długimi włosami powinny je związywać lub upinać).

  1. 7.      Dopuszczalne jest noszenie przez uczennice dyskretnych, krótkich kolczyków w uszach- tylko jednej pary, a na palcach czy przegubach dłoni delikatnych ozdób. Podczas lekcji wychowania fizycznego wszystkie ozdoby tego typu muszą być obowiązkowo zdejmowane.
  1. 8.      Przekłuwanie i ozdabianie ciała także w innych niż uszy miejscach oraz tatuaże są absolutnie zakazane.
  1. 9.      Zakazane jest stosowanie jakiegokolwiek makijażu. Wyjątkiem mogą być tylko makijaże aktorów na występy teatralne lub delikatne makijaże na zabawy szkolne

10.  Zakazane jest malowanie paznokci(wyjątkowo dopuszczalne jest malowanie bezbarwnym lakierem) oraz stosowanie nienaturalnych ozdób,

.     11. Dopuszcza się ustalenia tzw. Dnia Kolorowego, kiedy wszyscy uczniowie ubierają się w dowolny, wybrany przez samorząd uczniowski kolor- środa.

Jeżeli strój lub wygląd ucznia budzi zastrzeżenia, dyrektor, nauczyciele i pracownicy

obsługi szkoły mają prawo zwrócić mu uwagę, która powinna być skierowana do niego indywidualnie ( jeśli istnieje taka możliwość) bądź na forum klasy .

W przypadku niestosowania się do zapisów niniejszego kodeksu wychowawca ma obowiązek uwzględnienia takiej postawy i obniżyć uczniowi ocenę zachowania zgodnie ze statutem szkoły.

Zaakceptowany przez Radę Rodziców-

                                    Samorząd Uczniowski-

                                     Radę Pedagogiczną-

Dąbrowa Białostocka dn. 26.10.2010r

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Projekt Mały Mistrz

*****
 

Organizacja wyjazdu dzieci 

***** 

 

*****

*****

*****

*****

*****


bottom