.


.

Get Adobe Flash player

,,Ślubuję ci wolność, ojczyzno kochana…’’

,,Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi’’- powyższe słowa należą do bohatera dwóch kontynentów - Tadeusza Kościuszki - i zachęcają nas do ponoszenia wysiłku, do pracy i zaangażowania.

23 marca 2022 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej obchodziła Dzień Patrona Szkoły. 24 marca w roku 1794 Kościuszko złożył uroczystą przysięgę na rynku krakowskim i objął przywództwo insurekcji kościuszkowskiej.

Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IV b pod kierunkiem p. Barbary Miezianko. W krakowiaku zaprezentowały się dzieci z kółka tanecznego pod kierunkiem pani Barbary Wysockiej i pani Ewy Hakało.

Przedstawienie przypomniało nam najważniejsze wydarzenia z życia Patrona. Mieliśmy okazję przekonać się, że Kościuszko człowiekiem wielkich czynów nie stał się z dnia na dzień. Wytrwale dążył do celu, sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków, stawiał czoła przeciwnościom losu i rzetelnie zapracował na szacunek i uznanie. Była to zatem dla nas prawdziwa lekcja wychowawcza.

Z okazji Dnia Patrona wychowawcy przeprowadzili lekcje poświęcone życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Zorganizowano także szereg konkursów.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością burmistrz Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej - Artur Gajlewicz,  sekretarz gminy - Leszek Kiejko, proboszcz parafii prawosławnej - Wiktor Tietiurka.

Z okazji święta odbyły się liczne konkursy. Dzieci z klas I-III miały okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne wykonując okolicznościowe medaliony. Uczniowie klas IV-VI mogli wykonać portret Tadeusza Kościuszki, plakat, wziąć udział w konkursie literackim, plastycznym, a także sprawdzić znajomość sylwetki patrona w konkursie historycznym.

Wszystkim uczniom gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknych prac. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w naszych konkursach.

Tekst Barbara Miezianko

Zdjęcia Katarzyna Mojżyk

Zegar

Thursday, 30 czerwiec 2022

Kalendarz

czerwiec 2022
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Copyright © 2022 SP w Dąbrowie Białostockiej  Rights Reserved.