IX Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 stycznia 2020 r. w SP nr 2, im. Traugutta w Czarnej Białostockiej odbył się IX Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek, pt: "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi. Wziął w niej udział Mateusz Wołczek, uczeń 3 klasy SP w Dąbrowie Białostockiej. Kolejny raz osiągnął sukces. Zajął II miejsce. 

Przygotowanie ucznia i tekst: 

Beata Olechno

 


VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Mońkach

W związku z przypadającą 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Miejskim Ośrodku Kultury w Mońkach 9.11.2019r. odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej ph. Jeszcze Polska nie zginęła. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Mateusz Wołczek z klasy 3b, przygotowany przez Panią Beatę Olechno. Pięknie zaśpiewał Pieśń „Cisza. Modlitwa katyńska” i sam akompaniował na gitarze. W I kategorii zdobył III miejsce. Dyplom i nagrodę otrzymał z rąk Panów Starosty i Burmistrza Moniek.

Celem Przeglądu było uczczenie przypadającej rocznicy odzyskania niepodległości, promowanie i popularyzacja polskich pieśni patriotycznych, propagowanie sztuki wokalnej, promowanie amatorskiej edukacji i aktywności muzycznej, szczególnie w zakresie kształcenia wokalnego, konfrontacja umiejętności i dokonań artystycznych dzieci i młodzieży w dziedzinie muzyki, stworzenie możliwości autoprezentacji oraz wyłonienie talentów wokalnych. Jury oceniało występy uczestników uwzględniając min. intonację, wrażenia artystyczno-estetyczne, przekonującą interpretację utworów. Organizatorami byli Urząd Miejski w Mońkach oraz Moniecki Ośrodek Kultury. Przegląd dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Mońkach.

Tekst i zdjęcia: Beata Olechno