.


.

Get Adobe Flash player

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI

„ ZACHODNIM WYBRZEŻEM MORZA BAŁTYCKIEGO”

6.062022 – 11.06.2022

„Cudze chwalicie swego nie znacie,…”. Aby poznać uroki naszego kraju 43 uczniów wraz z 5 opiekunami naszej szkoły wyruszyło w sześciodniową wycieczkę  zachodnim wybrzeżem Morza Bałtyckiego.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy 6 czerwca 2022 roku od Gdańska. Po dotarciu na miejsce czekały tam na nas dwie atrakcje:

 • wizyta w Muzeum Iluzji – łączącym w sobie ideę interdyscyplinarnego miejsca edukacji oraz historii, kultury i rekreacji.
 • rejs statkiem (kutrem) z Gdańska na Wyspę Sobieszewską na foki – rejs Wisłą do morza podglądając dziko żyjące foki szare.

W późnych godzinach popołudniowych udaliśmy się na pierwszy nocleg do Łeby.

            Drugiego dnia, po śniadaniu wybraliśmy się na rowerową wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, na spotkanie z pustynią i jedynymi w Polsce ruchomymi wydmami.

Po powrocie do bazy rowerowej przesiedliśmy się na meleksy, by tym razem bez wysiłku przejechać pięknymi uliczkami Łeby i obejrzeć inne ciekawe obiekty tego miasteczka np. port.

Kolejnym punktem w programie wycieczki były „Ogrody i labirynt Hortulus” w Dobrzycy. Tu czekały na nas:  piękna przyroda oraz współzawodnictwo w grze. Podzieleni na 5 grup, otrzymaliśmy potrzebne materiały (komplet kart, mapki) i rozpoczęliśmy rywalizację poszukując w grabowych labiryntach kasowników. Zmagania poszczególnych grup obserwowali i kontrolowali z wieży strażnik oraz Pani Wiesia. Po trudach błądzenia w labiryntach ruszyliśmy na kolejny nocleg do Mrzeżyna, gdzie po posiłku udaliśmy się na pierwsze spotkanie z morzem. Wieczorny spacer, zachód słońca oraz morze dostarczyły wielu wrażeń i wzruszeń.

            8 czerwca to trzeci dzień wycieczki, który spędziliśmy w Szczecinie. Program tego dnia był również bardzo ciekawy i zróżnicowany.

Na początku odwiedziliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie prezentowana jest historia szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i  autobusowej oraz przemysł motoryzacyjny. Najciekawszy oraz najbardziej popularny okazał się symulator tramwaju Konstal 105Na. Do kabiny wyciętej z prawdziwego wagonu dołożono wizualizację trójwymiarową wyświetlaną na przedniej szybie kabiny.

Kolejną atrakcja był wjazd na 22 piętro szczecińskiego wieżowca  na przepyszny deser lodowy w Cafe 22.

Po godzinnym odpoczynku udaliśmy się do „Szczecińskiej Trasy Podziemnej” urządzonej w przeciwlotniczym i przeciwatomowym schronie.

Ostatnim punktem programu na ten dzień była wizyta w Muzeum Narodowym. Podzieleni na 2 grupy obejrzeliśmy unikatowe wystawy:

 • „W Afrykańskiej wiosce” i
 • „Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu”

Obie wystawy okazały się bardzo ciekawe. Po trudach całego dnia udaliśmy się na odpoczynek do hotelu Jantar.

           Czwarty dzień naszej przygody rozpoczęliśmy od relaksu i wypoczynku. Piękna pogoda pozwoliła spędzić nam 2 godziny w Kompleksie Rekreacyjnym „Arkonka”. Cztery niecki basenowe wyposażone w gejzery, punkty masażu stóp, zabawki strzelające woda, gigantyczne fontanny, zjeżdżalnie oraz „rwąca rzeka” dostarczyły wielu wrażeń.

Z Aquaparku podzieleni znowu na 2 grupy udaliśmy się do:

 • Muzeum Szczęścia – gdzie, wykonaliśmy setki zdjęć w przepięknych scenografiach,
 • Klubu Nastolatka – gdzie poznaliśmy: laserowy tor przeszkód, linowy tor przeszkód pod dachem, symulator lotów kosmicznych, gabinet masek.

Kolejną atrakcją był przejazd ulicami Szczecina zabytkowym tramwajem – Tramwajową Linią Turystyczną T1.

Czwartkowy dzień zakończyliśmy przeprawą promem do Świnoujścia i wieczornym spacerem nad morze, gdzie podziwialiśmy przepiękny zachód słońca.

W piąty dzień wycieczki zwiedziliśmy:

 • Latarnię Morską w Świnoujściu – najwyższą na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, liczącą 308 schodów.
 • Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin,
 • Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach – to modele najciekawszych zabytków i latarni morskich w skali 1:25 leżących nad Bałtykiem (z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Łotwy, Estonii)
 • Gabinet Figur Woskowych – przedstawiających prawie 100 figur naturalnej wielkości osób znanych z życia publicznego: politycy, gwiazdy kina, muzyki, sportu, postacie z filmów i bajek.
 • Spacer Promenadą Gwiazd i Molo.

Zmęczeni, pełni wrażeń i emocji udaliśmy się na nocleg do Słupska.

            W ostatnim dniu nasze wycieczki odwiedziliśmy Szymbark na Kaszubach i Centrum Edukacji i promocji regionu. Jest to połączenie muzeum, skansenu i parku rozrywki. Pobyt w tym miejscu był ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii.

„Wszystko, co dobre kiedyś się kończy” także i nasza wycieczka dobiegła końca. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Mcdonald’s, by zjeść zakupione kanapki i frytki. W dobrych humorach, rozśpiewani, bezpieczni wróciliśmy do Dąbrowy, gdzie czekali na nas Rodzice.

Podsumowując pragniemy bardzo podziękować:

 • Pani Dyrektor – za zgodę i pozwolenie na wyjazd.
 • Panu Burmistrzowi – za wsparcie finansowe.
 • Panu Kierowcy – za bezpieczną podróż.
 • Panu Pilotowi – za profesjonalizm w prowadzeniu naszej wycieczki.

 Obejrzyj filmową relację:

 

Zegar

Thursday, 30 czerwiec 2022

Kalendarz

czerwiec 2022
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Copyright © 2022 SP w Dąbrowie Białostockiej  Rights Reserved.